"NĀKAMAIS SOLIS" - Māksla kā terapija 

 

NextStep with logo.jpg

Cilvēka dzīves gaitā vienmēr pienāk nākamais solis gan personīgajā, gan profesionālajā dzīves jomā. Kursa nosaukums „Nākamais solis” vedina uz domu, ka dzīves būtību veido virkne izaicinājumu, kuri darbojas pēc nepārtrauktas izaugsmes principa. Vairumam ikdienas dzīve ir tik intensīva, dažreiz daudz par daudz intensīva un stresaina, tā pārņem un paņem visu dzīvi. Tad mēs sākam skriet. Bet skriešana patiesībā mūs aiznes prom no mūsu resursiem, kuri IR mūsos katrā. Dzīvesprieks ir mūsos, tas nav kaut kas, kas nāk no āra. Spēja pacelties pāri ikdienai un paskatīties uz dzīvi no augšas – arī ir mūsu iekšējais resurss. Spēja būt kontaktā ar savu iekšējo pasauli – arī ir mūsu iekšējais resurs, tas neatnāk automātiski kādā svētdienas pēcpusdienā.

Kam kurss domāts? IKVIENAM: risinot savus personīgās dzīves jautājumus, darbā strādājot ar citiem cilvēkiem un ģimenē attiecībās ar tuvākajiem. Un, protams, psihologiem – jaunu pieeju apgūšanai!

Kas var piedalīties? IKVIENS: pieredze gleznošanā vai citās mākslas jomās nav nepieciešama.

Ko iegūsiet? Apzināsim iekšējos resursus un mācīsimies tos integrēt ikdienā. Strādājot pie personīgās izaugsmes, dalībnieku ieguvumi ir dažādi, taču šis darbs noteikti sniegs lielāku gandarījumu par dzīvi, vairāk prieka ikdienā un mazinās ierobežojumus, ko sev uzliekam.

Kursa mērķis: iedvesmot un izvirzīt priekšplānā katra indivīda attīstību – augšanu, kas ir dzīvības pamats.

*Kursi notiek angļu valodā, ja nepieciešams ar tulkojumu latviešu valodā. 

Kursu datumi: 

Kursi notiks sestdienās no plkst.10.00.- 14.00 online Zoomā.

  • 5.   februāris

  • 26. februāris

  • 19. marts

  • 09. aprīlis

  • 30. aprīlis

  • 21. maijs 

 

Dalības maksa:

Dalības maksa: par visu ciklu (sešas nodarbības) 

  • 240 EUR maksājot vienā reizē. 

  • 270 EUR (2x135) dalot maksājumu divās reizēs.

*Visi darba materiāli iekļauti cenā.

Informaciju par apmaksas kārtību skaties 

PAR MĀKSLAS TERAPIJA

Mākslas un mākslas terapeitiskā darba priekšrocība ir tā, ka tā vienlaikus aktivizē daudzus personības līmeņus: psihomotoro sistēmu (saikne starp emocijām un ķermeni), emocionālo, mentālo un garīgo līmeni. Apziņas un zemapziņas esošie slāņi vienlīdzīgi piedalās radošajā procesā. Darbu radīšanas personīgais izteiksmes veids, parasti izraisa dalībnieku prieku un entuziasmu. Patiesi unikāls elements šeit ir radošais process, kas izraisa plūsmu apziņas stāvoklī, kurā ir integrēti dabas līdzsvarošanas un dziedināšanas spēki.

Mākslas terapija spēj atpazīt mūsu personīgos resursus un savienot ar ikdienas domāšanas veidu. Un tieši tādā veidā MT dod iespēju jaunajām vērtībām un prasmēm ienākt ikdienas dzīvē. Tas ir darbs, kas jau no pirmās reizes var radīt svarīgas izmaiņas mūsu dzīvē un vairumā gadījumu tās pavisam vieglā un neuzspiestā veidā atnāk pie mums.

Pasniedzējs: mākslinieks Ole Lindqvist strādā mākslas terapijas jomā daudzus gadus.  Savā darbā viņš izmanto ilgu gadu gūto pieredzi, strādājot par pasniedzēju Orhusas Mākslas akadēmijā. Viņš ir attīstījis savu tehniku terapētiskajā zīmēšanā un kā strādāt ar cilvēkiem, kam nav mākslas prasmes. Viņš ir vadījis seminārus ļoti dažādām grupām: jauniešiem, biznesa pārstāvjiem, senioriem, cietumniekiem, dāņu Luterāņu baznīcas izglītības centrā un pēdējais, atbalsta grupā vēža pacientiem. Šobrīd viņš iegūst izglītību (PBSP) Psihoterapijā.

Ieva Vītola-Lindqvist

 

Ieva mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijā un ieguvusi mākslas Pedagoģijas grādu. Veidojusi karjeru gan kā māksliniece, gan pasniedzēja, attīstot eksperimentālas un radošas prasmes, strādājot ar cilvēkiem ar un bez mākslas izglītības. No 1996. līdz 2000. gadam bijusi Starptautiskās Vasaras akadēmijas Latvijā līdzdibinātāja un direktore. 2001 gadā pārcēlusies uz dzīvi Dānijā, kur pasniedza Orhusas Mākslas akadēmijā (Aarhus Kunstakademi). Vadījusi kursus un seminārus arī Vācijā.

Ieva_foto.jpeg