"MĀKSLA UN PERSONĪBA" KULDĪGĀ

 

Sāksies 2016. gada novembrī – 2017. gada aprīlim

Programmai ir divi pamatvirzieni – mākslinieciskais un personīgais:

 

– mēs vēlamies iepazīstināt Jūs ar praktiskiem uzdevumiem gleznošanā un krāsu mācībā, kuri palīdzēs attīstīt izteiksmes valodu krāsu pasaulē, kompozīcijā, darbā ar formām un līnijām, proporcijām;

– vienlaikus vēlamies Jums dot iespēju piedalīties radošajos procesos, kur mākslas procesi tiek izmantoti kā līdzeklis sevis izzināšanai. Uzdevumi skars personīgas un eksistenciālas tēmas: identitāti, pagātnes un tagadnes izaicinājumus, dzīves tēmas.

 

Atsauksmes:

 

– "Kursa MĀKSLA UN PERSONĪBA ietvaros uzzināju un iemācījos kā caur apzinātu darbošanos –konkrēta uzdevuma izpildi var atvērt un atbrīvoties no dziļi noslēptām emocijām. Kā saprast kur esmu šodien, kur gribu būt rīt, kā sakārtot savas emocijas, domas, mērķus un vēlmes."

– "Grupa ir stimuls pašam organizēties un strādāt, jo individuāli strādājot trūkst zināšanu un saprašanas par to, ko un kā darīt."

 

 

Šī kursa mērķis ir atbalstīt jūsu personīgo attīstību. Izmantojot vizuālās mākslas un mākslas terapijas metodes un materiālus, mēs strādājam jomā, kur svarīgu lomu spēlē psiholoģija un garīgums.

Katras nodarbības tēma ir saistīta ar universāliem un katra indivīda dzīves aspektiem – ierobežojumiem un potenciālu.

 

Mēs strādājam ar dažādiem izteiksmes veidiem un materiāliem: ar zīmuļiem, krītiņiem, pasteļiem, akrila krāsām u.c., gan zīmējot un gleznojot, gan veidojot.

Kursu laikā mēs apskatām tēmas:

 • radošuma un intuīcijas nozīme dzīvē un personīgā kompasa veidošanā, 

 • manas dzīves tēmas un traumas,

 • problēmu risināšanas metodes, 

 • atvadu nozīme jaunam sākumam lielajā dzīves kopbildē. Fragmentācija pret veselumu.

 

Kursā valda rotaļīga un tajā pašā laikā arī nopietnības atmosfērā. Kursu rezultātu nodrošina radošums kombinācijā ar precīziem un mērķtiecīgiem uzdevumiem.

Kursi notiek angļu valodā, ja nepieciešams, ar tulkojumu latviešu valodā. Visi nepieciešamie materiāli iekļauti cenā.

Kursu vadītājs Ole Lindqvist.

________________________________________________________________

ART AND PERSONALITY

- creativity is a part of life

Aim of this course is to support your personal growth. By methods and materials inspired from both Arts and Art Therapy we work in a perspective where also psychology and spirituality play a role. 

 

Every lesson contains its own themes related to both personal and the more universal aspects of human life, blockages, potentials and related theoretical inputs. 

 

 • The importance of creativity in life.

 • Developing our personal compass: The intuition.

 • Themes of my life and personal traumas.

 • Methods for problem-solving – we often repeat wellknown solutions even they dont work..here you learn how to get to new solutions.

 • The importance of saying goodbye as a foundation for new beginnings. 

 • Personal life in the bigger perspective. Fragmentation versus wholeness. 

 • etc.

 

The course takes place in an atmosphere of both play and seriousness. It is the combination of creativity and intuition with precise and targeted tasks that gives the output of the course: New ways and new answers. Get surprising and very specific personal answers to your challenges.

As we practice creative work, we gradually understand how powerful this process is.

Creation always goes two ways: To the outside and to the inside.

The outside result is a painting, a sculpture etc. 

On the inside I (re)create parts of myself, my life, my views, my habits etc.

So the creative process, the creative work is a laboratory in and for our life. 

 

Between each meeting time there are certain small tasks to be performed by the participant to maintain a continuous impact during the whole period. 

 

Finally the course will give you an understanding of what creativity is in a bigger frame and how you can work with its transforming abilities and not against it.

The course is for everybody who wants to take a step in the direction of a more free and creative attitude to life. And to increasingly being able to influence your own life and less to be a victim of its external circumstances. 

 

No prior knowledge is required.

A new approach:

 - Ceļš pie sevis - methods from the art therapy

You dont need skills or talent for this course, only the desire to paint and a wish to have time for yourself. Try out new things in a nice and warm atmosphere.