ZAĻĀ KULDĪGA       /       PLENĒRS 2021

Kul.jpeg

ZAĻĀ KULDĪGA     -      PLENĒRS 2021

Gleznošanas meistarklases notiks jau piekto gadu 31.jūlijā un 1.augustā ar vadmotīvu „Zaļā Kuldīga”. Gleznosim skaistajā un gleznainajā Ventas senlejā, gleznosim tiltu, upi, kokus, ieliņas- visu, kas ir iedvesmojis daudzus gleznot romantiskajā Kuldīgā!”

Uz meistarklasi aicinām visus, kas vēlas gleznot. Šogad ir plānotas meistarklases ar atšķirīgu konceptu kā iepriekšējos gadus un proti, radīt gleznojumus un dokumentēt darba procesu sadarbībā ar Kuldīgas aktīvās atpūtas centru, tādejādi rezultāti būs pieejami plašai publikas apskatei foto izstādē izstāžu zālē ”Kuldīgas vecais rātsnams”


Piedalīties var gan iesācēji, gan ar pieredzi gleznošanā! Sniegsim individuālas konsultācijās katra spējai un pieredzei. Dosim pamatzināšanas gleznošanai brīvā dabā un mācīsim kompozīciju. 


Pasniedzēji: Ieva Vītola-Lindkvista un Ole Lindkvists 

Norises vieta: Mālu iela 22, Kuldīgā

Dalības maksa par abām dienām: 80 Eur.

STRĀDĀSIM ar zīmējumiem, krāsām un kombinētās tehnikās.

IZMANTOSIM akrila krāsas, krītiņus, zīmuļus, ogli un papīru.


BŪS katram savs ceļš – savs izaicinājums, gan tai/tam, kam ir jau pieredze gleznojot, gan tai/tam, kam šobrīd ir tikai vēlēšanās gleznot, bet nav bijis ne laika, ne iespēju, to darīt kopš skolas gadiem,– atbalsts katra individuālai spējai un pieredzei.

MEKLĒSIM 
noskaņas dabā un sevī.

IEPAZĪSIM 
un apzināsim dažādus krāsu kontrastus, apskatīsim dažādu mākslinieku darbus.

Šajā nedēļas nogalē iepazīstināsim Jūs ar galvenajiem ainavu gleznošanas principiem. Sāksim ar dažiem īsiem uzdevumiem, kuri palīdzēs gan redzēt iespējas, gan limitus, ko sniedz fascinējošās dabas studijas:
– ar vienkāršošanas-vispārināšanas principu, kas palīdz atmest lieko un fokusēties uz svarīgo,
– ar kompozīcijas pamatprincipiem,
– ar gaismēnu un tumši-gaišajām attiecībām ainavā.

Visas radošas darbības – gleznošana, zīmēšana, fotografēšana u.c.
– IR ARĪ CEĻŠ PIE SEVIS, ceļš sevis izzināšanā. 

Bieži cilvēki domā, ka svarīgākais ir iemācīties zīmēt vai gleznot pareizi pēc proporcijām, vai zināt, kuras ir pareizās krāsas un kuras sader kopā. Nevar noliegt, ka, lai gleznotu, zīmētu vai fotografētu, ir vajadzīgas zināmas prasmes un iemaņas, kā arī neatlaidība, bet to var apgūt katrs! Patiešām katrs un atbilstoši savam līmenim. Un līmenis pat nav tas būtiskākais, būtiskākais ir tas, ka cilvēkam ir nepieciešamība sevi izpaust radoši un viņš to dara!

Mūsu bāze būs darbnīcas lielā gleznošanas telpa Mālu ielā 22, kura ir viena no skaistākajām Kuldīgas ielām ar blakus esošu parku, senām ēkām un 15 minūšu gājienu līdz Ventai un ūdenskritumam.


Pēc Jūsu pieteikuma saņemšanas, nosūtīsim Jums informāciju par abu dienu darba kārtību, apmaksas kārtību.
Sūtot e-pastu, lūdzu norādiet sava tālruņa Nr., lai varam sazināties!
FB: M22 mākslas studija

DSC02211.jpeg