top of page

"NĀKAMAIS SOLIS" - Māksla kā terapija 

 

NextStep with logo.jpg

Cilvēka dzīves gaitā vienmēr pienāk nākamais solis gan personīgajā, gan profesionālajā dzīves jomā. Kursa nosaukums „Nākamais solis” vedina uz domu, ka dzīves būtību veido virkne izaicinājumu, kuri darbojas pēc nepārtrauktas izaugsmes principa. Vairumam ikdienas dzīve ir tik intensīva, dažreiz daudz par daudz intensīva un stresaina, tā pārņem un paņem visu dzīvi. Tad mēs sākam skriet. Bet skriešana patiesībā mūs aiznes prom no mūsu resursiem, kuri IR mūsos katrā. Dzīvesprieks ir mūsos, tas nav kaut kas, kas nāk no āra. Spēja pacelties pāri ikdienai un paskatīties uz dzīvi no augšas – arī ir mūsu iekšējais resurss. Spēja būt kontaktā ar savu iekšējo pasauli – arī ir mūsu iekšējais resurs, tas neatnāk automātiski kādā svētdienas pēcpusdienā.

Nākošā cikla nodarbību tēmas, kurās var piedalīties arī jauni dalībnieki, priekšzināšanas nav nepieciešamas.

“Nākamais solis” skar problēmas, kuras zina vairums cilvēku un kuras mūsdienās ir raksturīgas mūsu dzīves un darba situācijām. Programma koncentrējas uz trim tēmām:

Mūsu resursi

Mūsu robežas

Mūsu emocijas

Veselīgu personīgo robežu noteikšana, darbs ar atkārtotām grūtām emocijām un viens no psihes pārsteidzošākajiem resursiem – arhetipiem – ir svarīgs līdzsvarotas dzīves veidošanas sastāvdaļa

Lai piedalītos nav nepieciešama iepriekšēja pieredze mākslā, jo darba metodes pašas par sevi aktivizē mūsu iedzimtās pašizpausmes un radošuma spējas, pieredzi, kas ir aizraujoša un kam seko gandarījums par radīšanu.

.

Kam kurss domāts? IKVIENAM: risinot savus personīgās dzīves jautājumus, darbā strādājot ar citiem cilvēkiem un ģimenē attiecībās ar tuvākajiem. Un, protams, psihologiem – jaunu pieeju apgūšanai!

Kas var piedalīties? IKVIENS: pieredze gleznošanā vai citās mākslas jomās nav nepieciešama.

Ko iegūsiet? Apzināsim iekšējos resursus un mācīsimies tos integrēt ikdienā. Strādājot pie personīgās izaugsmes, dalībnieku ieguvumi ir dažādi, taču šis darbs noteikti sniegs lielāku gandarījumu par dzīvi, vairāk prieka ikdienā un mazinās ierobežojumus, ko sev uzliekam.

Kursa mērķis: iedvesmot un izvirzīt priekšplānā katra indivīda attīstību – augšanu, kas ir dzīvības pamats.

*Kursi notiek angļu valodā, ja nepieciešams ar tulkojumu latviešu valodā. 

Kursu datumi: 

Kursi notiks sestdienās no plkst.10.30.- 14.30 Kuldīgā, Mālu ielā 22.

  • 17.09 2022

  • 08.10

  • 29.10

  • 19.11

  • 10.12

  • 21.01 2023

 

Dalības maksa:

Dalības maksa: par visu ciklu (sešas nodarbības) 

  • 260 EUR maksājot vienā reizē. 

  • 280 EUR (2x140) dalot maksājumu divās reizēs.

*Visi darba materiāli iekļauti cenā.

Informaciju par apmaksas kārtību skaties 

PAR MĀKSLAS TERAPIJU

Mākslas un mākslas terapeitiskā darba priekšrocība ir tā, ka tā vienlaikus aktivizē daudzus personības līmeņus: psihomotoro sistēmu (saikne starp emocijām un ķermeni), emocionālo, mentālo un garīgo līmeni. Apziņas un zemapziņas esošie slāņi vienlīdzīgi piedalās radošajā procesā. Darbu radīšanas personīgais izteiksmes veids, parasti izraisa dalībnieku prieku un entuziasmu. Patiesi unikāls elements šeit ir radošais process, kas izraisa plūsmu apziņas stāvoklī, kurā ir integrēti dabas līdzsvarošanas un dziedināšanas spēki.

Mākslas terapija spēj atpazīt mūsu personīgos resursus un savienot ar ikdienas domāšanas veidu. Un tieši tādā veidā MT dod iespēju jaunajām vērtībām un prasmēm ienākt ikdienas dzīvē. Tas ir darbs, kas jau no pirmās reizes var radīt svarīgas izmaiņas mūsu dzīvē un vairumā gadījumu tās pavisam vieglā un neuzspiestā veidā atnāk pie mums.

OLES KOMENTĀRS:

The working methods are both uncommon, uplifting and effective at the same time, as it uses materials and processes from visual art and art therapy. So by painting, drawing and sculpturing we partly play our way into new perspectives and necessary changes.

Absolutely no prior experience is required as the working methods be themselves activate our innate abilities for self-expression and creativity, experiences that are exiting and followed by the satisfaction of creating.

 

Establishing healthy personal boundaries, working with recurring difficult emotions and becoming familiar with one of psyche's most surprising resources: the archetypes, are all important parts of establishing a balanced life for ourselves.

 

During the course you will be equipped with work tools that you can use and enjoy on your own when needed.

 

Do you belong to the majority who, since childhood, have forgotten to find joy in imagining something, inventing something and entering the strange fluid state that visual work

constitute, then a real expansion of your self-understanding awaits you.

What is considered in our society to be a childish pleasure, turns out to be an almost overlooked resource and an access to both the juicy and the powerful parts of us, without which life can dry up.

Pasniedzējs: mākslinieks Ole Lindqvist strādā mākslas terapijas jomā daudzus gadus.  Savā darbā viņš izmanto ilgu gadu gūto pieredzi, strādājot par pasniedzēju Orhusas Mākslas akadēmijā. Viņš ir attīstījis savu tehniku terapētiskajā zīmēšanā un kā strādāt ar cilvēkiem, kam nav mākslas prasmes. Viņš ir vadījis seminārus ļoti dažādām grupām: jauniešiem, biznesa pārstāvjiem, senioriem, cietumniekiem, dāņu Luterāņu baznīcas izglītības centrā un pēdējais, atbalsta grupā vēža pacientiem. Šobrīd viņš iegūst izglītību (PBSP) Psihoterapijā.

Ieva Vītola-Lindqvist

 

Ieva mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijā un ieguvusi mākslas Pedagoģijas grādu. Veidojusi karjeru gan kā māksliniece, gan pasniedzēja, attīstot eksperimentālas un radošas prasmes, strādājot ar cilvēkiem ar un bez mākslas izglītības. No 1996. līdz 2000. gadam bijusi Starptautiskās Vasaras akadēmijas Latvijā līdzdibinātāja un direktore. 2001 gadā pārcēlusies uz dzīvi Dānijā, kur pasniedza Orhusas Mākslas akadēmijā (Aarhus Kunstakademi). Vadījusi kursus un seminārus arī Vācijā.

Ieva_foto.jpeg
bottom of page